Kongresistemi.com üzerinden ödemesi yapılan kongre, konferans, sempozyum, çalıştay gibi etkinliklerin katılım ücretleri, sponsorluk ücretleri ve reklam ücretlerinin iadesi ile ilgili şartlar aşağıda belirtilmiştir.

1- Etkinlik Katılım Ücretlerinin İadesi

Düzenlenecek etkinliğe katılım için etkinlik yürütme kurulu tarafından belirlenmiş katılım ücretini kongresistemi.com web sitesi aracılığı ile ödemiş olan katılımcılar, etkinlik düzenlenme tarihinden en az 15 gün önce başvurmak kaydıyla ödedikleri ücretin iadesini isteyebilirler.

Ücret iadesi isteyen katılımcılar kongresistemi.com web sitesi iletişim bölümünde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak ücret iadesi talebinde bulunabilirler. Etkinlik düzenleme tarihine 15 günden daha az süre kalması durumunda yapılan ücret iade talepleri kabul edilmeyecektir.

Zamanında yapılan ve başvurusu kabul edilen katılımcıların ödedikleri ücretler başvuru tarihinden itibaren kredi kartı ile ödeme yapılması durumunda 3 hafta, havale/eft yolu ile ödeme yapılması durumunda 1 hafta içinde iade edilir.

Ücret iade talebinin kabul edilmesinin ardından, katılımcının ücret iadesi yaptığı ve etkinliğe katılmaktan vazgeçtiği, ilgili etkinliğin yürütme kurulu ile paylaşılacak, o zamanda kadar katılımcıya verilmiş, etkinlik ile ilgili katılım belgeleri/biletleri/rezervasyonları iptal edilerek bu durum katılımcıya ve etkinlik yürütme kuruluna bildirilecektir.

2- Sponsorluk Ücretlerinin İadesi

Düzenlenecek olan etkinliğe sponsor olarak katılacak olan, etkinlik süresince kullanılmak üzere etkinlik yürütme kurulu tarafından belirlenen ücretleri kongresistemi.com üzerinden ödeyerek, sergi alanı kiralayan, gerçek / tüzel kişiler, etkinlik tarihinden en az 15 gün önce başvurmak kaydıyla ödedikleri ücretin iadesini isteyebilirler.

Ödedikleri sponsorluk / sergi alanı ücretlerinin iadesini isteyen kullanıcılar, kongresistemi.com web sitesi iletişim bölümünde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak ücret iadesi talebinde bulunabilirler. Etkinlik düzenleme tarihine 15 günden daha az süre kalması durumunda yapılan ücret iade talepleri kabul edilmeyecektir.

Zamanında yapılan başvurular, kongresistemi.com tarafından ilgili etkinliğin yürütme kurulunun onayına sunulacaktır. Sponsorluk / sergi alanı ücret iadesinin etkinlik yürütme kurulu tarafından onaylandığının kongresistemi.com a bildirilmesinin ardından kredi kartı ile ödeme yapılması durumunda 3 hafta, havale/eft yolu ile ödeme yapılması durumunda 1 hafta içinde ödenen ücretler iade edilir.

Etkinlik yürütme kurulu tarafından sponsorluk / sergi alanı ücret iadesi kabul edilmeyen / onaylanmayan talepler kongresistemi.com tarafından da reddedilecektir. Etkinlik yürütme kurulunun sponsorluk / sergi alanı ücret iadesi ile ilgili verdiği kararlardan kongresistemi.com sorumlu tutulamaz.

3- Reklam Ücretlerinin İadesi

Düzenlenecek etkinliğin web sitesinden yayımlanmak üzere, kongresistemi.com dan reklam alanı kiralayan ve ödemesini tamamlayan gerçek / tüzel kişiler, reklam ücretinin iadesi ile ilgili taleplerini, reklamlarının etkinlik web sitesinde yayımlanmaya başlamasının ardından 7 günlük süre içinde yapabilirler. Ücret iadesi için başvuran gerçek / tüzel kişiye ait reklamların etkinlik web sitesinde yayımlanmaya başlamasının ardından 7 günden daha fazla süre geçmesi durumunda yapılan ücret iade talepleri kabul edilmeyecektir.

Süresi içinde yapılan ve kongresistemi.com tarafından kabul edilen iade taleplerine ilişkin ödemeler, kredi kartı ile ödeme yapılması durumunda 3 hafta, havale/eft yolu ile ödeme yapılması durumunda 1 hafta içinde iade edilir.

Reklam ücretinin iade talebinin kabul edilmesinin ardından ilgili gerçek / tüzel kişiye tahsis edilmiş olan reklam alanları iptal edilerek, etkinlik web sitesinden yayımlanmakta olan reklamları durdurulur.